Bylinky na ledviny

Příčin onemocnění ledvin a vzniku kamenů je mnoho. Patří mezi ně například chemické prostředky v potravinách, nadměrné užívání soli, příliš tvrdá voda, prášky proti bolesti hlavy, sulfamidové prášky a kouření. Při léčbě se dají použít byliny a diety vegetariánské nebo s malým množstvím živočišných bílkovin, které pročišťují organismus a zbavují ho škodlivých produktů látkové přeměny a odlehčují močové soustavě.
Bylinek na pročištění ledvin a močových cest je velké množství. Patří mezi ně hlavně listy břízy, meduňky, brusinky, černého rybízu, kopřivy, rdesna ptačího, květ zlatobýlu, vrbová kůra, plody jalovce, oddenek pýru, nať přesličky a vřesu, kořen a nať celeru, kořen, nať a semena petržele, semínka pískavice a černuchy.
Při problémech s kameny je účinný vývar z bramborových slupek nebo ovesné slámy (pro ty kdo trpí nadváhou). Připravíme ho tak, že vezmeme dvě hrsti slámy nebo pečlivě opraných slupek, uvaříme a tímto vývarem spaříme nať vřesu nebo rdesno ptačí. Pije se dvakrát denně.
Existují různé bylinné kůry a diety, které je však vždy vhodné konzultovat s lékařem, protože mohou být z důvodu jiného onemocnění nevhodné.

Tagy: bylinky na ledvinové kameny, byliny na ledvinové kameny, bylinky na močový měchýř