Bylinky na myom

Myom je velmi časté onemocnění, vyskytující se u žen nejčastěji mezi 35. až 50. rokem. Je to nezhoubný nádor svalového tkaniva dělohy. Myom je vlastně tuhý svalový uzel velikosti od 1 centimetru výše. Projevuje se nejčastěji silným nebo prodlouženým menstruačním krvácením. U některých případů myom sám zmizí nebo se pozvolna zmenšuje, například po porodu a menopauze.
Při jakémkoliv problému je dobré zařadit celkovou úpravu životního stylu. To znamená zařadit kvalitní stravu s dostatkem vitamínů, minerálů, vlákniny a dalších látek důležitých pro náš organismus, zlepšit pitný režim (bylinné čaje, pitná voda), zařadit více pohybu a pokud to jde, vyhýbat se stresu.
Při léčbě myomu je dobré pít čaj z bylinných směsí na pročištění organismu. Dodává tělu cenné minerály, zlepšuje látkovou výměnu a podporuje vylučování škodlivých látek z organismu. Dále se používá ženský čaj ze směsi bylin na ženské nemoci (měsíček, řebříček, kontryhel a přeslička).
Velmi dobře při léčbě myomu působí také sedací koupel z řebříčku obecného. Tu si připravíme ze 100 g řebříčku, který namočíme na 12 hodin do pěti litrů studené vody. Potom studený výluh ohřejeme, přecedíme a přilejeme do připravené koupele. Po dvacetiminutové koupeli se zabalíme do koupacího pláště a na hodinu si lehneme do postele.
Řebříček je v první řadě léčivou bylinou pro ženy, proto by bylo dobré vypít jednou za čas šálek čaje z řebříčku.

Tagy: léčivé účinky řebříčku, bylinky na léčbu myomu, ženský čaj, sedací koupel z řebříčku, čaj z řebříčku