Léčivé bylinky na růst vlasů

Kvalitní vlasy jsou jedním z ukazatelů zdraví člověka. Jejich nadměrné vypadávání může znamenat například nedostatek vitamínů a minerálů, hormonální změny, vyčerpání organismu a podobně.
Kůry z bylin jsou pro naše vlasy blahodárné, působní dobře na pokožku hlavy, odstraňují lupy, zlepšují kvalitu vlasů, vlasy jsou po nich bohaté a lesklé. Navíc vlasy krásně provoní.
Prodávané kosmetické přípravky obsahují také mnoho cenných výtažků z různých bylin.
Některé bylinkové kůry pro růst a posílení vlasů si můžeme připravit sami doma.
-Kopřiva je všeobecně uznávanou léčivou bylinou, která mimo jiné podporuje i růst vlasů. Na mytí můžeme použít odvar z kopřivy. Kromě mytí vlasů kopřivou, můžeme použít tinkturu z kopřiv k masážím pokožky hlavy.
-K mytí vlasů můžeme rovněž použít kořen svízele obecného. 100 g kořene namočíme na 12 hodin do studené vody. Studený výluh potom ohřejeme a přecedíme. Polovinu odvaru použijeme na umytí vlasů rostlinným jádrovým mýdlem a druhou polovinou spláchneme pěnu z vlasů. Bylinný odvar již z vlasů nesplachujeme.
-Vlasová kůra na růst a posílení vlasů ze směsi léčivých bylinek:
Do 5 litrů studené vody dáme po jedné hrsti čerstvé kopřivy, březových listů, listů černého bezu, listů ořechu vlašského a jeden stonek vlaštovičníku většího. Vše ohříváme téměř k bodu varu, necháme několik minut odstát a scedíme. V polovičním množství si rostlinným jádrovým mýdlem omyjeme hlavu, druhou polovinou si vlasy spláchneme. Necháme ještě chvíli působit a po té vlasy bez dalšího splachování vysušíme.
-Odvar z květu heřmánku je dobrý na mastné vlasy. Uklidňuje, zpevňuje a mírně zesvětluje barvu vlasů.
-Významným pomocníkem proti lupům a vypadávání vlasů je lopuch. Silný vývar z jeho kořene se používá k oplachování a masážím pokožky hlavy.
-Blahodárný vliv na naše vlasy a vlasovou pokožku mají ještě další bylinky. Mezi ně patří napřiklad podběl, šalvěj, rozmarýn, pampeliška, řeřicha, přeslička a lipový květ.

Tagy: bylinky proti lupům, bylinky na mastné vlasy, bylinky na posílení vlasů, bylinná kůra na vlasy, bylinky na problémy z vlasy