Bylinky na spalování tuků

Pokud máme nadváhu a jsme rozhodnuti s tím něco dělat, první věc, kterou musíme změnit je jídelníček. Nadváha je většinou spojená s nesprávnou, vysoce kalorickou, tučnou stravou a nedostatečnou fyzickou aktivitou. To je třeba od základů změnit, protože nadměrný přísun kalorií ve stravě ssebou samozřejmě přináší řadu zdravotních problémů (hypertenze, cukrovka, vysoký cholesterol, kornatěn cév, dýchací potíže a podobně).
Při hubnutí by měla být základem patřičně rozmanitá strava rostlinného původu např. obiloviny, zelenina a ovoce a co nejmenší konzumace nasycených tuků (živočišného původu), kuchyňské soli a cukru.
Doporučuje se jíst hodně sacharidů, sloučenin minerálních látek a vlákniny, ryb, drůbeže a nízkotučných mléčných výrobků. K přípravě pokrmů je třeba používat nerafinované rostlinné oleje a maso konzumovat libové v malých dávkách. Je třeba snížit příjem živočišných tuků, masa s vysokým obsahem tuku, celých vajec, vysoce kalorického pečiva, cukru, majonéz, smetany a alkoholických nápojů.
Pokud je nadváha způsobena potížemi s trávením, je třeba ho podpořit a upravit.
Bylinky jsou výborným doplňkem. Mohou upravit metabolismus, spalování tuků, ukládání tuků, chuť k jídlu, odvodnění a působí celkově pozitivně na detoxikaci organismu. Pravidelná konzumace bylinek se projeví také na celkové pohodě a snížení pocitu únavy.
KOPŘIVA
Podporuje metabolismus, ulevuje játrům a žlučníku. Má dobrý vliv na slinivku břišní, proto snižuje i obsah cukru v krvi. Působí na pročištění krve a krvetvorbu. Kopřiva má také močopudné účinky.
KONTRYHEL
Kontryhel je součástí různých bylinných směsí při redukčních dietách. Při snižování váhy se doporučuje pít nálev z natě kontryhelu, protože odvádí z těla přebytečnou vodu.
BŘÍZA
Bříza se při dietách využívá hlavně pro své močopudné účinky.
MÁTA
Máta posiluje nervovou soustavu a ulehčuje trávení. Zrychluje tak metabolismus a dokáže zahnat chuť na sladké.
PAMPELIŠKA
Pampeliška působí přiznivě na trávení, má slabě projímavé účinky a je močopůdná.

Tagy: bylinky na hubnutí, bylinky na odvodnění, bylinky na zrychlení metabolismu