Bobkový list na klouby

Bobkový list (vavřín) je pro své nezaměnitelné aroma oblíbeným kořením na celém světě. Své zastoupení však má i v domácím léčitelství. Má pozitivní účinky na naší paměť, prohlubuje soustředění a myšlení a pročišťuje organismus. Podporuje také trávení a chuť k jídlu. Olej z bobkového listu dobře působí při revmatických bolestech. Dříve se dávaly větvičky vavřínu pod polštář, aby chránily spánek a přinášely krásné sny.

Bobkový list se používá také k pročištění kloubů a těla od solí kyseliny močové.
-Obklad na klouby z bobkového listu si můžeme jednoduše připravit sami doma. Bobkový list rozdrtíme, smícháme s olivovým olejem, nalijeme na bavlněný kapesník a několikrát denně přikládáme na bolavé místo.
-Na revmatické bolesti si můžeme udělat bobkový olej.
Na jeho přípravu potřebujeme:
50 g bobkového listu
nejméně 70% čistý líh
1/2 l olivového oleje
Bobkový list dáme do sklenice, zalijeme lihem a necháme 24 hodin louhovat. Potom přidáme olivový olej a 5 – 6 hodin zahříváme ve vodní lázni (olej se nesmí vařit). Nakonec přefiltrujeme přes jemné plátno.
Kromě revmatismu, můžeme bobkový olej použít i na pohmožděniny a podvrtnutí.
-Odvar z bobkového listu se používá na odstranění vápenatých usazenin a solí v kloubech a tkáních. Rozpouští kámen a pomáhá při nemocech močového měchýře. Pomáhá při bolestech sedacího nervu, bolestech v kříži a rozhání otoky. Odvar připravíme z 5 g bobkového listu, který zalijeme 300 ml vody, 10 minut vaříme, necháme přes noc, nejlépe v termosce odstát a přecedíme. Během dne pijeme po doušcích do osmé hodiny večerní. Toto opakujeme po třech dnech a potom po týdnu. Tuto kůru můžeme zopakovat 4× do roka. Nelze ji však doporučovat lidem, kteří jsou hodně zanešení. Mohou po ní být velmi nepříjemné, prudké očistné reakce. Může nastat prudké vylučování hlenů. Dva týdny před použitím, je proto vhodné vyčistit střeva pomocí klystýrů. Předávkování a dlouhodobé používání odvaru z bobkového listu může být i životu nebezpečné.

Tagy: vavřín, odvar z bobkového listu, bobkový olej, očista bobkovým listem, léčivé účinky bobkového listu, laurus nobilis, použití bobkového listu, obklad z bobkovéhpo listu